Co je to nápoj s konopím v Michiganu?

Co je to nápoj s konopím v Michiganu? zář, 29 2023

Objasnění konceptu konopných nápojů

První věc, na kterou je potřeba se zaměřit, je vysvětlení samotného konceptu konopných nápojů. Tento druh nápoje si poslední dobou získal velkou popularitu, především v americkém státě Michigan. Konopné nápoje jsou vyrobené z konopí, konkrétně z rostliny Cannabis sativa. A nebojte, nejedná se o nic nelegálního. Tato konopí je totiž průmyslová odrůda, která neobsahuje psychoaktivní látku THC.

Produkce konopných nápojů

Konopné nápoje se vyrábějí z extraktu konopí, který je následně smíchán s vodou, ovocnými šťávami, či přírodními sladidly. Proces výroby konopných nápojů je podobný procesu výroby běžných nealkoholických nápojů. Těmto konopným nápojům se také říká CBD nápoje, protože obsahují látku CBD, což je jedna ze dvou hlavních účinných látek rostliny Cannabis sativa. A přesně o této látce je potřeba mluvit, protože právě ona dodává konopným nápojům jejich zdravotní výhody.

Výhody konzumace konopných nápojů

Výhody konzumace konopných nápojů jsou velmi různorodé. Látka CBD, která je hlavní složkou konopných nápojů, je známá svými protizánětlivými a relaxačními vlastnostmi. Má pozitivní vliv na nervový systém, ale také podporuje zdraví srdce a krevního oběhu. Mj. pomáhá při nespavosti, stresu, bolestech hlavy nebo migrénách.

Příchutě konopných nápojů

Konopné nápoje se vyrábějí v různých příchutích, od čistého konopí až po ovocné nebo bylinné varianty. Příchuť ovocných konopných nápojů obvykle převažuje nad chutí konopí, takže je nebudete příliš cítit. Pokud jde o konkrétní příchutě, tak na americkém trhu jsou hojně zastoupeny příchutě jako citrusové, jahodové, vodní meloun, jablko nebo třeba hruška.

Legálnost konopných nápojů

V České republice je konzumace konopných nápojů zcela legální a je možné je koupit v některých obchodech s potravinami nebo v specializovaných obchodech s konopnými produkty. V USA je situace trochu složitější. Konopné nápoje jsou tam legální v některých státech, mezi které patří i zmíněný Michigan.

Moje zkušenost s konopnými nápoji

S konopnými nápoji jsem se poprvé setkal před několika lety na dovolené v USA. Byl jsem zvědavý, jak chutná, takže jsem si koupil jednu lahev. A musím říct, že mě příjemně překvapila. Chutnala jako kombinace ovocné šťávy a bylinného čaje. A co mě překvapilo ještě více, byl její relaxační efekt. Po vypití jsem se cítil velmi uvolněný a odpočatý, což mi pomohlo překonat jet lag.

Jak konopné nápoje využít v kuchyni

Konopné nápoje lze využít i v kuchyni. Díky své unikátní chuti jsou výborné jako součást koktejlů nebo smoothie. Jsou také dobrým základem pro přípravu různých omáček nebo dressingů. A pokud patříte mezi milovníky pečení, můžete je využít i jako náhradu vody nebo mléka v některých receptech.