Kdo vlastní Crumbl?

Kdo vlastní Crumbl? říj, 20 2023

Kdo je majitelem Crumbl?

Na první pohled se to může zdát jako otázka, která by se neztratila v nějaké televizní show o podnikání. Ale abych byl upřímný, na toto téma mě v poslední době hodně lidí oslovilo, jak přes email, tak v komentářích na mém blogu. No a tak sem se rozhodl k tomuto tématu dneska v blogu napsat. Takže se pohodlně usaďte, nachystejte si oblíbený nápoj, možná i něco na zakousnutí (proč né, třeba sušenku od Crumbl) a pojďme se ponořit do příběhu Crumbl.

Začátky Crumbl

E, ale počkejte chvíli, každý příběh má svůj začátek, a tak i tenhle. Jak vůbec vzniklo Crumbl? Kdo stojí za těmi vynikajícími sušenkami, které jsou samo o sobě gastronomickým zážitkem? Ach, ano, moje sladké zuby jsou na tom místě nenasytné. Hned při prvním soustu jsem věděl, že tohle není obyčejný sušenkár. Příběh Crumbl se začal psát v roce 2017, kdy bylo její pobočka poprvé otevřena v Loganu, ve státě Utah. Za vznikem této firmy stojí dva muži - Sawyer Hemsley a Jason McGowan. A musím uznat, ti chlapi vědí, jak na to.

Sawyer Hemsley

Víte, jak je to s těmi velkými příběhy. Vždycky za nimi stojí silná osobnost. V případě Crumbl je to Sawyer Hemsley. Sawyer nikdy nebyl jenom "ten chlap, co peče sušenky". Sawyer měl vizi - vytvořit místo, kde by se mohli všichni cítit jako doma a současně ochutnat nejlepší sušenky na světě. A musím říct, že se mu to podařilo. Je to vynikající podnikatel a člověk, který rozumí potřebám zákazníků. Sawyer je nepřetržitě na cestách za novými inspiracemi a zkušenostmi. A jeho úsilí se jasně odráží v produktech Crumbl.

Jason McGowan

A i když Jason McGowan není tak viděn jako Sawyer, určitě si zaslouží pochvalu. Jason v současnosti zastává pozici CEO a je hlavním hybnou silou za operacemi společnosti. Je to strateg a vizionář, který přemýšlí o tom, jak udržet Crumbl na vrcholu. Myslí strategicky, analyzuje trh a učí se z chyb. Jason je tím, kdo se postará o to, aby byl váš každý zážitek s Crumbl jako z reklamy - perfektní.

Vlastnická struktura

No a teď už k té vlastnické struktuře. Jak je to tedy s tím vlastnictvím Crumbl? No, jednoduché to rozhodně není. Sawyer a Jason jsou sice zakladateli a stále mají prsty v průběhu dění, ale jak firma roste, jejich podíl se nužně zmenšuje. Sawyer a Jason stále drží poměrně velký podíl, ale také zde existují investoři, kteří se rozhodli podporovat růst společnosti s vlastními finančními prostředky. Tito investoři mají podíl na výnosech společnosti a také určitý hlas v rozhodování. A tak je možné říci, že Crumbl má mnoho vlastníků, mezi kterými nechybí ani její zakladatelé Sawyer a Jason. Je to poměrně složité, ale na druhou stranu, takové je prostě podnikání.

Úspěch Crumbl

A hned jak se dostaneme k úspěchu Crumbl, začne to být opravdu zajímavé. Crumbl je v posledních letech na vzestupu. Zákazníci se zamilovali do jejich jedinečných sušenek a skvělého zákaznického servisu. A když se mluví o úspěchu, nedá se nevzpomenout naší setkání s Crumbl sušenkami. Ano, i já, Tomáš, jsem byl okouzlen těmito neodolatelnými pochoutkami. Bylo to během jedné z mých cest do USA, kde jsem omylem narazil na malý obchod s těmi nejlepšimi sušenkami na světě. Proto když mluvím o úspěchu Crumbl, mluvím z vlastní zkušenosti.

Výzva pro budoucnost

A jaké jsou výzvy pro budoucnost? Crumbl se musí neustále vyvíjet a inovovat, aby udržel krok s konkurencí. Jejich sušenky jsou skvělé, ale trh je plný dalších skvělých sušenek. Je třeba, aby se Crumbl neustále snažil být o krok napřed, ať už se jedná o nové příchutě nebo zlepšení zákaznického servisu. Tuto výzvu jistě zvládnou, protože mají vynikající tým a silné vedení. A já už se nemůžu dočkat, co pro nás připraví v budoucnosti.

Závěrečné slovo

Takže, kdo je vlastně majitelem Crumbl? No, jak už jsem říkal, je to poměrně složitá otázka. Ale na základě všeho, co jsem se dozvěděl, bych řekl, že Crumbl patří nám všem. Ano, je sice vlastněna několika fyzickými a právnickými osobami, ale ve skutečnosti patří každému, kdo kdy ochutnal jejich sušenky, každému, kdo věří v jejich hodnoty a kdo se těší na jejich budoucí vývoj. Crumbl je více než jen značka, je to společenství lidí, kteří sdílejí lásku k sušenkám a zážitkům.