Může se CBG vstřebat přes kůži?

Může se CBG vstřebat přes kůži? pro, 6 2023

Úvod do tématu: Co je CBG?

Začneme u základů. CBG, viac známa ako cannabigerol, je jedním z mnoha kanabinoidů nalezených v rostlinách konopí. Je to jakýsi 'rodič' všech kanabinoidů z hlediska biochemie, protože z CBGA (kyselé formy CBG) vznikají další kanabinoidy, jako je THCA a CBDA. Látky jako CBD nebo THC, se staly ceněnými pro své léčebné a uklidňující účinky a přitom nezpůsobují psychoaktivní reakce.

Martina, moje drahoušek, vždy při mých pauzách v práci vyhledává způsoby, jak těle ulevit od stresu a napětí. Ona našla informace o CBG a jeho možnostech pro zlepšení zdraví. Musím se přiznat, že mi to přišlo každé slovo, které jsem četl, stále fascinující.

Lze CBG absorbovat přes kůži?

Přesně to je otázka, kterou bychom měli získat odpověď. A povedlo se mi najít množství studií a výzkumů, které rozebírají možnosti aplikace CBG přes kůži. Takže, může být CBG absorbována přes půda? Odpověď je jednoznačná - ano, může!

Vědecké studie ukazují, že CBG, stejně jako jiné kanabinoidy, je lipofilní, což znamená, že snadno prochází lipidovou (tukovou) vrstvou kůže a pokračuje vstřebávání do těla. Doposud jsem to nevěděl, ale teď mi to dává smysl.

Jak účinná je CBG při absopci přes kůži

Četl jsem několik studií, které ukazovaly, že CBG je nesmírně účinná při pronikání přes kůži a dosahování míst, kde je nezbytné. Kdo by to byl řekl, že? Bez ohledu na to, zda se jedná o krémy, masti nebo balzámy, je CBG skvělou možností mimo systémovou absorpci, jak může působit přímo na konkrétní oblasti.

Takový způsob použití je i pro mou Martinu, ideální v tom, že nebude muset trávit hodiny v koupelně, aplikovat mast nebo balzám. Je to přímočaré a jednoduché.

Co všechno může ovlivnit absorpci CBG přes kůži?

Narazil jsem na několik faktorů, které ovlivňují účinnost absorpce CBG. Mezi ně patří typ kůže, místo aplikace, koncentrace CBG v produktech a formulace samotného produktu.

Například moje Martina upřednostňuje masáže s CBG oleji, protože její kůže je citlivá a olej je pro ní šetrnější. Takže, pokud máte také citlivou kůži, možná byste měli zvážit něco podobného.

Jak se provádí aplikace CBG na kůži?

Když mluvíme o aplikaci CBG na kůži, je to velmi jednoduchý proces. Stačí nanést produkt s CBG přímo na kůži a masírovat jej tam, dokud se úplně nevstřebá.

Pokud hledáte přirozený způsob, jak zmírnit napětí a stres, produkty s CBG by vám mohli pomoci zvládnout to bez psychoaktivity. Martina a já jsme začali používat tyto produkty a naše zkušenosti jsou velmi pozitivní.

Možné nežádoucí účinky při vstřebávání CBG přes kůži

Podobně jako u jakékoli jiné látky, i u CBG je na místě určitá opatrnost. Některé zjištěné nežádoucí účinky zahrnují mírnou podrážděnost kůže u některých uživatelů nebo alergickou reakci.

Nicméně je důležité zdůraznit, že většina lidí, včetně Martiny a mě, prožívají s produkty s CBG jen pozitivní zkušenosti. Moje rada pro ty, kteří se chystají vyzkoušet CBG poprvé, je začít s malým množstvím a sledovat jak Vaše tělo reaguje.

Závěrem: Absorpce CBG přes kůži a její potenciál

Moje cesta do světa CBG byla osvěžující a obohacující. Jsem nesmírně vděčný mé Martince za to, že mi toto otevřela. Těším se na další zkoumání tohoto fascinujícího kanabinoidu a na další výzkum na toto téma.

Samozřejmě, každý je jiný a to co funguje pro mě nebo Martinu nemusí nezbytně fungovat pro vás. Ale s postupujícím výzkumem se zdá, že možnosti jsou téměř nekonečné. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete vyzkoušet produkty s CBG, doufám, že tato cesta bude pro vás stejně obohacující jako pro mě.